דפנה ליאל

בלי בושה: כך סידרו לעצמם חברי הכנסת תוספת של מיליונים

ח"כים מחלקים מיליונים – בושה או חוצפה – תחליטו אתם: למרות הגרעון בתקציב המדינה, והבעיות של גופים רבים שמתקשים לקבל את התקציב בימים של ממשלת מעבר, רגע לפני פיזור הכנסת דאגו חברי הכנסת להקפיץ את תקציב מימון הקמפיינים של המפלגות – בעשרות מיליוני שקלים

דפנה ליאל | החדשות 12 | פורסם 12/12/19 22:21 

חוצפה: כבר קרוב לשנה אזרחי המדינה שומעים מהפוליטיקאים את אותה התשובה – "אין כסף נוסף לחינוך, לבריאות ולרווחה, כי הכנסת לא מתפקדת ואין ממשלה". כל זה נכון עד שזה מגיע לכסף של הפוליטיקאים עצמם – אמש, רגע לפני שהכנסת פוזרה התפנו חברי הכנסת לאשר לעצמם תקציב בחירות מוגדל.

ההחלטה גררה חילופי האשמות בוועדה המסדרת, כשהטריגר היה הציוץ של חבר הכנסת שמולי. "גם הבושה מרכינה הבוקר בכנסת את ראשה: חוק בזק למימון המפלגות לבחירות – יש. מקור תקציבי לסל התרופות – עדיין אין", כתב שמולי. אלא שמפלגתו של שמולי, מפלגת העבודה, לא התנגדה לקבלת הכסף – בדיוק להפך, היא הייתה אחת הלוחצות מאחורי הקלעים לקבל מימון בחירות מוגדל בטענה שלמפלגות הקטנות לא נותר תקציב למערכת בחירות שלישית.

שעות הוקדשו לוויכוח על הסכומים, ולבסוף הגיעו הפוליטיקאים לפשרה מפא"יניקית שתעביר לכל מפלגה תוספת תקציב של יותר מ-30 אחוזים. קראתם נכון – עלייה של 30 אחוזים בתקופה שהמדינה כולה בהקפאה.

פייסבוק
טוויטר
וואטסאפ
אימייל
הדפסה