דפנה ליאל

אודות

דפנה ליאל

נעים מאד,

אני דפנה ליאל, כתבת חדשות 12 בכנסת.

מאז שהתחלתי את התפקיד בשנת 2015 התייחסתי אליו בחרדת קודש. הרי פוליטיקאים יש 120, מימין ומשמאל, דתיים וחילוניים, אבל במהדורה הנצפית במדינה יש בדרך כלל רק אדם אחד שידווח מה קרה היום בכנסת, וזו אני.

זו הסיבה שאני מאמינה שגם בעידן הרשתות החברתיות עיתונאים צריכים לעשות כמיטב יכולתם להיות הוגנים, אמינים, ולתת לכולם במה שווה. זו שליחות.

ב2017 פתחתי את הפודקאסט "עושים פוליטיקה", כיום הפודקאסט הפוליטי המואזן בארץ. מדי שבועיים, אני צוללת לנושא פוליטי אחרת ומנסה להסביר למאזינים על מה אנחנו דנים בחדשות. לפעמים מאחורי הנושאים שבכותרות מסתתר סיפור אחר לגמרי. אם תרצו, זה ספר האזרחות האמיתי שעד היום לא היתה לכם גישה אליו.

לפני המעבר לכנסת סיקרתי עבור חברת החדשות את תחום החינוך. כאמא צעירה, עסקתי בנושאים שבנפשי- מחדלי הטיפול בגיל הרך, הצפיפות בכיתות, החופשות הממושכות ועוד. לשמחתי הרבה התחקירים נפלו על אוזניים כרויות. כך לדוגמא,  סדרת התחקירים על הטיפול בגיך הרך הולידה מאבק ציבורי שבסופו הוסיף משרד החינוך סייעת נוספת לכל גן ילדים צפוף (על סדרת התחקירים הזו זכיתי עם בפרס פרימור לתחקירים משנים מציאות).

את הכנסת אני מכירה כבר כנערה. הסתובבתי בה כיושבת ראש מועצת התלמידים והנוער הארצית בימים שקידמנו והעברנו את חוק זכויות התלמיד. בצבא התגייסתי לגלי צה"ל ושימשתי ככתבת צבאית. ומגישה, ובהמשך חזרתי לכנסת ככתבת הפוליטית ומגישת המהדורה המרכזית של ערוץ הכנסת. בשנת 2008 הצטרפתי לחברת החדשות.

האתר הזה נועד לאפשר לכם להכיר אותי קצת יותר ולהיחשף לעולם התוכן שלי בשנים האחרונות.

אה, והכי חשוב, אני נשואה ליואב ואמא לנעמי וגיא שהם עוגן השפיות שלו ברכבת ההרים הזו שנקראת עיתונות.